PUBG Mobile Silah Vuruş Taktikleri

FPS nişancı oyunları söz konusu olduğunda, PUBG mobile sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bunu akılda tutarak, çekimi geliştirmek için beş ipucu bulduk.

PUBG veya Player Unknown’s Battlegrounds, gerçekçi atış mekanizması ve klasik çok oyunculu atış deneyimini mobil oyunlara getirebildikleri için Battle Royale türünde popülerdir.

Android ve iOS için bir PUBG uyarlaması ortaya çıktığında, kullanıcılar oyunda ne kadar sürükleme, dokunma ve kaydırmanın kullanılacağı konusunda endişeliydi. Yaratıcılar (Tencent), mobil cihazlarda PUBG’yi diğer platformlardan çok daha kolay ve erişilebilir hale getirmeyi başardılar.

Atış söz konusu olduğunda, düşman hareketi, mesafe, geri tepme ve mermi düşüşü dahil olmak üzere akılda tutulması gereken birçok şey vardır.

Bunların bir kısmının veya tamamının zaten farkında olabilirsiniz, ancak oyunda yeni olanlar için, oyundaki atışınızı nasıl geliştireceğinizi açıklayan beş ipucumuz var.

Ateş etmeyi geliştirmek için beş ipucu
Aşağıda, PUBG’de atışınızı geliştirmenize yardımcı olabilecek beş ipucu listeledik.

 1. Geri Tepme Kontrolü
  Geri tepme ölümcüldür ve genellikle otomatik ateşleme modunda atışları kaçırmanıza neden olur. Nişan alırken, geri tepme nedeniyle artı işaretlerinin yukarı veya yan hareketini ayarladığınızdan emin olun.

Hedefte kalmak için tam otomatik modda çekim yaparken artı işaretini kademeli olarak aşağı doğru hareket ettirin. Alternatif olarak, geri tepmeyi azaltacak ve doğruluğunuzu artıracak tek atış yapabilirsiniz. Bu, mermilerinizi istediğiniz yere atmanıza izin verecektir.

 1. Ekleri Kullanın
  Toplamanız için çeşitli silah eklentileri görmüş olabilirsiniz. Toplam beş silah ek kategorisi vardır. Kullandığınız tabancaya bağlı olarak Foregrip, Magazin, Namlu, Görüş ve Dipçik içerirler.

Namlu ve dürbün ataşmanlarını toplamanın yanı sıra, genel silah performansınız için aynı derecede önemli olduklarından, ataşmanların geri kalanını da topladığınızdan emin olun.

 1. Headshot Atın
  Düşmanınızı çabucak öldürmenin en iyi yolu, kafadan vuruş yapmaktır. Taktığınız kaskın seviyesi ne olursa olsun en fazla hasara neden olabilirler. Pratik yaparak silahını kontrol etmeyi ve nişan almayı öğreneceksin.

Yeni başlayanlar için, daha az geri tepme özelliğine sahip ateşli silahlar ideal silah seçiminiz olmalıdır. Geri tepmeyi kontrol etmeyi öğrenecek ve doğru noktalara nişan alma alıştırması yapacaksınız, ardından ağır geri tepmeli ateşli silahlara yönelebileceksiniz.

 1. Sinir Kontrolü
  Yakın dövüşlerde ve yüksek yoğunluklu çatışmalarda sinirlerinizi nasıl kontrol edeceğinizi bilmelisiniz yoksa kötü kararlar verir ve sonunda ölürsünüz. Savaşırken nefes almayı ve hızlı düşünmeyi unutmayın.

Mermi püskürtmek bir şeydir; tam olarak düşmanınızı hedeflemek oldukça farklıdır. Sakin kalırsanız yakın mesafelerde kazanacak ve uzun vadeli strateji temelli çatışmalarda başarılı olacaksınız.

 1. Scope Kullanın
  Kırmızı nokta, holograf veya demir görüş ile rakibinizi uzun mesafeden vurmaya çalışmayın. Sonuç olarak doğruluğunuz zarar görecek ve konumunuzu düşman birliklerine teslim edeceksiniz. Uzun mesafelerde atış yapabilmek için silahınıza uygun bir dürbün bulun; Oyunda 2x, 3x, 4x, 6x ve 8x gibi dürbünler mevcuttur.

Uzaktan isabetliliklerini artırmak için onları silahlarınıza bağlayabilirsiniz, ancak yakın mesafeden bir düşmanla savaşıyorsanız asla dürbün açmayın çünkü hiçbir şey göremeyecek ve öleceksiniz. Yakın çatışmalar için, dürbünlü eğimli bir görüş ekleyin.

Bu beş ipucu, her seviyedeki oyuncunun şutlarını geliştirmesine yardımcı olmalıdır; bu, kazanma veya kaybetme durumu arasındaki fark olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.